dr Nina Kalista

psycholog
dr Nina Kalista Psycholog Poradnia Empatia

Jestem doktorem psychologii. Moje wykształcenie obejmuje ukończone studia z psychologii stosowanej na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Na uczelni zdobyłam specjalizację z psychologii resocjalizacji i psychologii klinicznej. 

Od 2008 r jestem certyfikowaną specjalistką terapii uzależnień (nr certyfikatu SP/0296/2008). 

W 2012 r obroniłam doktorat z psychologii. 

Od 2003 do 2023 roku pełniłam funkcję kierownika i terapeuty Programu Adaptacji Społecznej oraz hostelu dla osób uzależnionych od narkotyków.

Począwszy od 2013 roku prowadzę Gabinet Pomocy Psychologicznej dla mieszkańców Zgierza na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Zgierz. 

Jestem wykładowcą w Uczelni Nauk Społecznych i Wyższej Szkole Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 

Moje obszary pracy obejmują między innymi:

  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia zachowania i emocji (w tym agresja) u dzieci i młodzieży
  • Zaburzenia odżywiania
  • Niska samoocena
  • Zaburzenia osobowości
  • Trudności w relacjach rodzinnych i w grupie rówieśniczej
  • Zaburzenia nastroju
  • Wypalenie zawodowe
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
  • Depresja

Dlaczego Empatia?

Zdrowie psychiczne jest podstawą dobrego samopoczucia i funkcjonowania człowieka

Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna EMPATIA to placówka medyczna ukierunkowana na kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych. Wierzymy, że zdrowie psychiczne jest podstawą dobrego samopoczucia i funkcjonowania człowieka.

Nasz zespół to profesjonaliści: lekarze psychiatrzy, psychologowie-diagności , psychoterapeuci, logopeda, posiadający szerokie kompetencje poparte wiedzą oraz doświadczeniem zdobywanym w wiodących ośrodkach medycznych.

Oferujemy pomoc zarówno dziecku, młodzieży jak i ich rodzinom proponując psychoterapię systemową oraz liczne formy psychoedukacji. Zapewniamy profesjonalizm i dyskrecję. Cenimy sobie kontakt z drugim człowiekiem, którego niezależnie od jego sytuacji  życiowej, wyznawanych wartości, pozycji społecznej, szanujemy, akceptujemy i nie oceniamy. Interesuje nas nawiązanie bliskiej, serdecznej relacji z drugim człowiekiem, opartej na otwartości i gotowości do wspólnego odkrywania i zmiany tego co utrudnia życie, co nie pozwala się rozwijać i być szczęśliwym.

Zależy nam na bliskiej relacji

Zależy nam na nawiązaniu bliskiej, serdecznej relacji z pacjentem, opartej na otwartości i gotowości do wspólnego odkrywania i zmiany tego co utrudnia życie

Zespół profesjonalistów

Jesteśmy profesjonalistami – lekarzami psychiatrami, psychologami, psychoterapeutami, logopedami z szerokimi kompetencjami i doświadczeniem zdobytym w wiodących ośrodkach medycznych

Pomagamy dzieciom, młodzieży i dorosłym

Świadczymy kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych. Wierzymy, że zdrowie psychiczne jest podstawą dobrego samopoczucia i funkcjonowania człowieka.