Magdalena Borodzicz-Zasadzińska

psychoterapeutka psychodynamiczna

Jestem pedagogiem specjalnym, surdologopedą i psychoterapeutką psychodynamiczną w procesie certyfikacji. Moje wykształcenie zawodowe zdobyłam kończąc Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Ukończyłam kurs psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum CBT w Warszawie.

Moje doświadczenie kliniczne nabrałam m.in. pracując w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łodzi, w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi, w Dziennym Ośrodku Terapeutycznym dla młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego w Łodzi. Od lat systematycznie wzbogacam swoją wiedzę i poszerzam kompetencje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Prowadzę konsultacje wychowawcze dla rodziców i specjalizuję się w pracy psychoterapeutycznej i rozwojowej z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i rodzinami.

Łączę różne kierunki psychoterapii, dostosowując je do indywidualnych potrzeb moich pacjentów. Wykorzystuję nurt psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny oraz elementy terapii systemowej. W mojej pracy terapeutycznej skupiam się na człowieku jako całości, uwzględniając zarówno trudności, z jakimi się mierzy, jak i zasoby, jakimi dysponuje. Dużą wagę przywiązuję do relacji terapeutycznej, która stanowi podstawę procesu zdrowienia. Moją pracę regularnie poddaję superwizji.

Moje obszary pracy obejmują między innymi:

  • Zaburzenia lękowe
  • Zaburzenia zachowania i emocji (w tym agresja) u dzieci i młodzieży
  • Zaburzenia odżywiania
  • Niska samoocena
  • Zaburzenia osobowości
  • Trudności w relacjach rodzinnych i w grupie rówieśniczej
  • Zaburzenia nastroju
  • Wypalenie zawodowe
  • Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
  • Depresja

Dlaczego Empatia?

Zdrowie psychiczne jest podstawą dobrego samopoczucia i funkcjonowania człowieka

Poradnia Psychologiczno-Psychoterapeutyczna EMPATIA to placówka medyczna ukierunkowana na kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych. Wierzymy, że zdrowie psychiczne jest podstawą dobrego samopoczucia i funkcjonowania człowieka.

Nasz zespół to profesjonaliści: lekarze psychiatrzy, psychologowie-diagności , psychoterapeuci, logopeda, posiadający szerokie kompetencje poparte wiedzą oraz doświadczeniem zdobywanym w wiodących ośrodkach medycznych.

Oferujemy pomoc zarówno dziecku, młodzieży jak i ich rodzinom proponując psychoterapię systemową oraz liczne formy psychoedukacji. Zapewniamy profesjonalizm i dyskrecję. Cenimy sobie kontakt z drugim człowiekiem, którego niezależnie od jego sytuacji  życiowej, wyznawanych wartości, pozycji społecznej, szanujemy, akceptujemy i nie oceniamy. Interesuje nas nawiązanie bliskiej, serdecznej relacji z drugim człowiekiem, opartej na otwartości i gotowości do wspólnego odkrywania i zmiany tego co utrudnia życie, co nie pozwala się rozwijać i być szczęśliwym.

Zależy nam na bliskiej relacji

Zależy nam na nawiązaniu bliskiej, serdecznej relacji z pacjentem, opartej na otwartości i gotowości do wspólnego odkrywania i zmiany tego co utrudnia życie

Zespół profesjonalistów

Jesteśmy profesjonalistami – lekarzami psychiatrami, psychologami, psychoterapeutami, logopedami z szerokimi kompetencjami i doświadczeniem zdobytym w wiodących ośrodkach medycznych

Pomagamy dzieciom, młodzieży i dorosłym

Świadczymy kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych. Wierzymy, że zdrowie psychiczne jest podstawą dobrego samopoczucia i funkcjonowania człowieka.